Ewakuacja MTV Polska przez sześć paczek

Ewakuowany został polski oddział MTV. Do sześciu osób z tej stacji trafiły paczki z książką Haruna Yahya. Kilka dni temu amerykańska stacja telewizyjna Fox News ostrzegła, by 11 września nie otwierać paczek z książkami Yahya. Podobne paczki trafiły do pracowników muzeum Muzeum Okręgowego w Toruniu.

- Paczki zostały wysłane z Duesseldorfu - powiedziała portalowi Gazeta.pl Dominika Płaza z MTV Polska. Nie miały nadawcy.

- Dostaliśmy sygnał, że do pracowników MTV dotarło sześć paczek z albumami Haruna Yahya - mówi portalowi Gazeta.pl Marcin Szyndler z Komendy Stołecznej Policji. Dwie z paczek zostały otwarte przez pracowników. Odizolowanych zostało sześć osób, które miały kontakt z przesyłkami.

- Ewakuowaliśmy około 30 pracowników stacji - mówi Bogdan Górski ze stołecznej straży pożarnej. Ratownicy w gazoszczelnych kombinezonach sprawdzili pomieszczenia stacji, zapakowali książki do hermetycznych pojemników i przekazali podejrzane przesyłki Sanepidowi. - Na tym nasza rola się skończyła. Straż nie ma laboratoriów, żeby stwierdzić, czy przesyłki były groźne - mówi Górski.