Dziś wielki mecz reprezentacji Polski

Polska gra dziś o 22.00 o punkty eliminacji mistrzostw Europy. W Lizbonie rywalem Polaków będzie czwarta drużyna świata, wicemistrzowie Europy. Przed rokiem drużyna Leo Beenhakkera pokonała Portugalię 2:1, jak będzie tym razem? - Przyjechaliśmy z respektem, ale zrobimy wszystko, żeby wygrać - mówi holenderski szkoleniowiec.

Polacy zagrają w składzie: Boruc - Wasilewski, Żewłakow, Jop, Bronowicki - Błaszczykowski, Dudka, Lewandowski, Smolarek - Krzynówek - Żurawski.

Czytelnicy Sport.pl wybrali swój skład na Portugalię

Reprezentacja Polski wczoraj odbyła ostatni trening na Stadionie Światła w Lizbonie, na którym rozegrane zostanie dzisiejsze spotkanie.

Beenhakker jest zadowolony z formy swoich piłkarzy: - Wszyscy są zdrowi, wszyscy są w formie, więc jesteśmy gotowi do gry - stwierdził Holender.

Największe problemy holenderski trener ma z wybraniem najlepszego składu na dzisiejszy mecz, bo wszyscy świetnie prezentują się na treningach.

Natomiast nie ma żadnego kłopotu z tym, jak polscy piłkarze mają poradzić sobie z presją.

Co powiedział jeszcze Beenhakker?

W Lizbonie są też już polscy dziennikarzy i kibice. Wszyscy są optymistami i wierzą, że powtórzy się historia z Chorzowa.

Robert Błoński, Sport.pl: Bez presji Polacy mogą wygrać.

Łukasz Starowieyski (TOK FM): Bariera niemożliwości została przełamana

Tomasz Zubilewicz, znany prezenter dla Sport.pl: Po cichu liczę na remis

Polski bramakrz, Artur Boruc, spokojny jak zawsze: To nie jest mecz o wszystko