Jarosław Marzec stawił się w prokuraturze

Były szef Centralnego Biura Śledczego Jarosław Marzec stawił się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Informację o zgłoszeniu się Marca potwierdził portalowi ?Gazeta.pl? prokurator krajowy Dariusz Barski.

Barski powiedział, że Jarosław Marzec jest, albo już został przesłuchany przez prokuratorów. Były szef Centralnego Biura Śledczego składa zeznania w sprawie przecieku na temat akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Nie wiadomo jeszcze, czy Marzec zeznaje jako świadek czy jako podejrzany.

Według zastępcy prokuratora generalnego Jerzego Engelkinga, szef CBŚ Jarosław Marzec 13 lipca poinformował ówczesnego szefa policji Konrada Kornatowskiego, że pod domem Ryszarda Krauzego w Gdyni jest ekipa CBA.

Chwilę po informacji od Marca Kornatowski miał zadzwonić do Kaczmarka. Z tej rozmowy wynika, że Kornatowski mówi ówczesnemu ministrowi MSWiA, że "jest ekipa tego debila Jasińskiego" i że chodzi o "Ryśka z Gdyni". - Jasiński to szef oddziału CBA w Gdyni - opowiadał Engelking na konferencji prasowej w prokuraturze.

Marzec został szefem CBŚ w lutym 2007 roku. Wcześniej Marzec był szefem warszawskiego CBŚ - od lutego 2006 r., a jeszcze wcześniej - szefem zarządu Biura w Gdańsku.