Tomasz Gollob faworytem

Tomasz Gollob jest jednym z faworytów żużlowej Grand Prix Polski w Bydgoszczy, dziewiątej eliminacji indywidualnych mistrzostw świata. Turniej odbędzie się w sobotę.

Gollob, który przez wiele lat jeździł w barwach miejscowej Polonii, na bydgoskim torze czuje się znakomicie. W ubiegłym roku był tu trzeci, ale w czterech poprzednich latach zwyciężał.

Także obecna forma zawodnika Unii Tarnów pozwala go stawiać w roli faworyta. Gollob w dwóch ostatnich eliminacjach GP zajmował miejsca na podium i teoretycznie ma jeszcze szanse na brązowy medal mistrzostw świata. Bardziej realnym celem jest utrzymanie miejsca w cyklu GP na przyszły sezon - prawo takie zyskuje czołowa ósemka mistrzostw świata.

W Bydgoszczy, po opuszczeniu z powodu kontuzji dwóch turniejów GP, do rywalizacji powróci Jarosław Hampel. Żużlowiec Unii Leszno 31 lipca podczas meczu ligi szwedzkiej uczestniczył w poważnym wypadku. W jego wyniku doznał złamania kości promieniowej prawego przedramienia. Czeka go trudne zadanie, jeśli chce awansować do ósemki. Na razie jest 12., ze stratą 13 punktów do zajmującego ósme miejsce Brytyjczyka Scotta Nichollsa.

Dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Wiesław Jaguś, a 10. Rune Holta. Z "dziką kartą" pojedzie w Bydgoszczy Krzysztof Kasprzak.

Bliski tytułu mistrza świata jest Duńczyk Nicki Pedersen, który ma 21 punktów przewagi nad Australijczykiem Leighiem Adamsem. Trzeci jest Duńczyk Hans Andersen - 53 pkt za Pedersenem.

Lista startowa GP Polski (w nawiasie numer na plastronie):

Czołówka klasyfikacji generalnej:

Pozostałe turnieje GP:

22 września: Krsko, Słowenia

 

13 października: Gelsenkirchen, Niemcy