Ballack nie zagra w Lidze Mistrzów

Michael Ballack nie został zgłoszony przez Chelsea Londyn do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Przyczyną jest kontuzja kostki, z jaką niemiecki pomocnik zmaga się od kwietnia i która wykluczy go z większości fazy pucharowej - pisze klub w oświadczeniu. Innego zdania jest selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachmi Loew, który liczy na grę Ballacka 13 października w meczu eliminacji Euro 2008 przeciwko Irlandii. Loew uważa, że Niemiec z powodu kontuzji opuściłby tylko dwa mecze fazy grupowej.

Ballack, o którego odejściu ze Stamford Bridge do Realu Madryt było głośno przed rozpoczęciem sezonu, będzie mógł zostać zgłoszony do fazy pucharowej. Chelsea będzie mogła wtedy zgłosić trzech dodatkowych graczy. Gdyby natomiast kapitan reprezentacji Niemiec zmienił zimą klub - mógłby grać w Lidze Mistrzów w jego barwach.

Ballack, sprowadzony do Chelsea rok temu, grał słabo w barwach londyńskiego klubu, jednak wystąpił we wszystkich meczach Ligi Mistrzów z wyjątkiem półfinałowej porażki z Liverpoolem. Kontuzji, której nabawił się w kwietniu nie wyleczył do dziś, co według angielskich mediów wywołało złość menedżera Chelsea, Jose Mourinho.

The Blues ogłosili swój skład w poniedziałek. Do rozgrywek zgłoszono tylko 23 piłkarzy, mimo iż przepisy pozwalają na zgłoszenie 25.

Chelsea zagra w grupie B Ligi Mistrzów. Jej przeciwnikami będą Valencia, Schalke i Rosenborg.