Kard. Dziwisz: Trzeba ustanowić nowy zarząd Radia Maryja

?Tygodnik Powszechny? dotarł do wystąpienia kard. Stanisława Dziwisza o Radiu Maryja wygłoszonego na ubiegłotygodniowym spotkaniu biskupów. Kardynał Dziwisz w sposób stanowczy apeluje w nim o ustanowienie nowego zarządu Radia Maryja i Telewizji Trwam. "Nie chodzi tu tylko o samą osobę dyrektora, lecz o naszą odpowiedzialność za duszpasterstwo" - pisał do biskupów kardynał Stanisław Dziwisz.

"Postanowiliśmy ujawnić ten tekst bez wiedzy Autora. Chcemy pokazać, w jakim kierunku idzie myślenie Pasterzy Kościoła i że mylne są powtarzane z uporem opinie, iż nie dostrzegają oni problemu Radia Maryja" - napisał ks. Adam Boniecki we wstępie do tekstu Metropolity Krakowskiego opatrzonego przez redakcję "Tygodnika Powszechnego" tytułem "Nikt nas nie wyręczy".

"Nadszedł czas, aby - w imię odpowiedzialności przed Ojcem Świętym i Kościołem, a także przed tymi, którzy po nas przyjdą - zabrać ostateczny głos w sprawie zasadniczej, a sprowokowanej przez Radio Maryja. Nie chodzi tu tylko o samą osobę dyrektora, lecz o naszą odpowiedzialność za duszpasterstwo, które stopniowo wymyka się spod kontroli biskupów i przechodzi w inne ręce. (...) Dlatego wydaje się bezwzględnie koniecznym ustanowienie nowego zarządu Radia Maryja i Telewizji Trwam, które będą służyły Kościołowi w Polsce pod kierownictwem biskupów zjednoczonych z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, spadkobiercą ducha Jana Pawła II" - napisał do biskupów kard. Dziwisz.