Kolejny Polak w NBA?

Jest szansa na drugiego obok Marcina Gortata (Orlando Magic) Polaka w NBA. Zaproszenie na przedsezonowy obóz Indiana Pacers dostał 25-letni środkowy Łukasz Obrzut, który ostatnie sezony spędził na renomowanej uczelni Kentucky.

- Łukasz podpisał dwumiesięczny kontrakt. Ma zagrać w meczach przedsezonowych Pacers - potwierdził Sport.pl brat Łukasza - Dawid. - Łukasza chwalił sam Larry Bird - dodał brat byłego zawodnika Kentucky. Bird, legenda Boston Celtics, to dyrektor generalny Pacers.

Łukasz Obrzut w piątek skończył 25 lat. Ma 215 cm wzrostu, gra na pozycji środkowego. Pochodzi z Górnego Śląska, karierę koszykarską rozpoczynał w MOSM Bytom, a potem grał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warce. Po maturze Obrzut wyjechał do USA, rok spędził w Bridgton Academy, gdzie grał nieźle i zainteresował sobą amerykańskie uniwersytety. Wybrał ostatecznie ten z Kentucky, jeden z najlepszych USA (kończyli go m.in. Tayshaun Prince, Jamal Mashburn, czy Antoine Walker). Polak kariery tam jednak nie zrobił - grał regularnie, ale przeciętnie tylko po kilka minut, rzucał średnio dwa punkty w meczu. Miniony sezon był jego czwartym i ostatnim w Kentucky.

Dwumiesięczna umowa i zaproszenie na przedsezonowy obóz Pacers nie oznaczają, że Obrzut będzie występował w tym zespole w przyszłym sezonie. O prawdziwy kontrakt i miejsce w NBA Polak będzie mógł powalczyć właśnie w czasie przygotowań zespołu do rozgrywek. Rok temu podobny kontrakt z Toronto Raptors podpisał Cezary Trybański, ale on przed sezonem został zwolniony.

Mecze przedsezonowe Pacers rozpoczną 10 października od spotkania z New Orleans Hornets. Potem u siebie zagrają także ze Seattle Supersonics, Memphis Grizzlies i Minnesota Timberwolves. Pierwsze spotkanie sezonu NBA to mecz z Washington Wizards 31 października.

Obecnie w składzie Pacers jest czterech zawodników podkoszowych: Jermaine O'Neal, Jeff Foster, Troy Murphy i David Harrison.

Czy Łukasz Obrzut zagra w przyszłym sezonie w NBA?