Solarski wygrał rowerową Superligę w Białymstoku

Na koniec wakacji Superliga zawitała do Białegostoku. Przy słonecznej pogodzie i sporej grupie kibiców rozstrzygnęła się rywalizacja o zwycięstwo w fourcrossie. Dzięki drugiemu miejscu w Białymstoku w klasyfikacji końcowej 4x zwyciężył Piotr ?Frutis? Solarski z Rybnika.

Nagrodą specjalną dla zwycięzcy cyklu fourcrossowego jest wyjazd na Puchar Świata do słoweńskiego Mariboru razem z SUPERLIGA TEAM. Drugi w klasyfikacji generalnej uplasował się warszawianin Robert Kulesza, a trzeci zwycięzca z Białegostoku, Maciej Chmiel. Na torze "Pietrasze" rywalizowały też panie. Najlepsza okazała się Maja Kryńska z Warszawy, która na mecie wyprzedziła Ewę Jakubowską i Aleksandrę Sadurską.

Tradycyjnie zmaganiom fourcrossowców towarzyszyły widowiskowe konkursy o tytuł "Księciunia Dirtu" i "Królewicza Dropów". W pierwszym zwyciężył białostoczanin Bartosz Obukowicz. Z kolei triki na dropie najlepiej wykonywał Remek Oleszkiewicz, który startował z powodzeniem we wszystkich konkurencjach, zajmując także trzecie miejsce na dircie i siódme w 4X.

Choć tegoroczne superligowe zmagania w fourcrossie już się zakończyły, nie znaczy to, że zawodnicy przygotowują się do zimy. Czeka ich jeszcze rywalizacja w downhillu podczas eliminacji w Olsztynie 22 września 2007. Tam też wyłoniony zostanie zwycięzca klasyfikacji generalnej Superligi, "Królewicz Drpopów", "Księciunio Dirtu" oraz najlepsi w klasyfikacji downhillowej.

Wyniki 4X Białystok

Wyniki 4X Białystok - kobiety

Wyniki konkursu skoków o tytuł "Księciunia Dirtu", Białystok

Wyniki konkursu skoków o tytuł "Królewicza Dropów", Białystok

Klasyfikacja generalna 4X po 4X Białystok