Episkopat zajmie się jutro sprawą ojca Rydzyka

Zdaniem metropolity gdańskiego, arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, Episkopat Polski w sprawie Radia Maryja powinien wystąpić do Watykańskiej kongregacji do spraw zakonów. Problem toruńskiej rozgłośni będzie jednym z tematów jutrzejszych obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Dziś w Radiu Gdańsk arcybiskup Tadeusz Gocłowski powtórzył, że najlepszym rozwiązaniem byłoby odwołanie z funkcji dyrektora Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka. Dodał, że jest to rozwiązanie najtrudniejsze. Podkreślił, że jeśli zakon Redemptorystów nie zadziała w tej sprawie, należy ją załatwić przez Stolicę Apostolską. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski wyraził nadzieję, że tym razem uda przekonać się większość biskupów, że problem Radia Maryja należy definitywnie rozwiązać. Podkreślił, że to szkodliwa antyewangelizacja. Hierarcha dodał, że w sytuacji zamieszania w Polsce powinien być co najmniej jeden autorytet, a Kościół nie będzie nim, jeśli nie rozwiąże problemu Radia Maryja.

Biskupi diecezjalni, członkowie Rady Stałej Episkopatu i Prymas Polski będą jutro obradować na Jasnej Górze. Oprócz Radia Maryja, tematami spotkania będą: prace Kościelnej Komisji Historycznej, duszpasterstwo młodzieży oraz kwestia przeszczepów.