Kierowcy nie stracą zniżki pomimo wypadku

W Compensie trwa promocja, która pozwala na utrzymanie wszystkich zniżek na polisę komunikacyjną mimo wypadku. W Link4 za taką gwarancję trzeba dodatkowo zapłacić - informuje ?Gazeta Prawna".

Według danych Ergo Hestii, około 70 proc. kierowców przez ponad osiem lat jeździ bez żadnej szkody i ma dzięki temu maksymalne zniżki na polisy komunikacyjne. To spora grupa i najbardziej atrakcyjna dla towarzystw grupa, o utrzymanie i zdobycie której towarzystwa coraz bardziej rywalizują.

Od kilku dni Link4 promuje opcję Gwarancja zniżki, która ma dawać pewność, że jeśli mamy w OC lub AC 30-60 proc. zniżek (uzyskiwane po trzech-sześciu latach jazdy bez szkody), to mimo jednej szkody w roku ich nie stracimy. Niestety, w reklamach nie ma jednej istotnej informacji, że za taką opcję trzeba dodatkowo zapłacić. Z kolei w PTU można wykupić w polisie AC opcję tzw. szkody drobnej. Jeśli koszty naprawy nie przekroczą 1,5 tys. zł, nie stracimy zniżek. Inne towarzystwa idą w podobnym kierunku, bo też chcą zachęcić klientów powodujących mało szkód do pozostania w towarzystwie.

- Od 1 marca 2007 r. została wprowadzona promocja polegająca na tym, że przy zawarciu umowy ubezpieczenia komunikacyjnego klient uprawniony jest do otrzymania specjalnego certyfikatu do polisy, który gwarantuje, w razie pierwszej szkody, zachowanie zniżki w dotychczasowej wysokości - mówi w rozmowie z "GP" Ireneusz Pacan z Compensy.

W innych towarzystwach trzeba jeździć bez szkód przynajmniej dziesięć lat, żeby móc spokojnie zgłaszać szkody bez obaw o utratę zniżek.