Deszcz w New Haven. Radwańska czeka na mecz z Sugiyamą

We wtorek Agnieszka Radwańska została pierwszą Polką, która będzie rozstawiona w Wielkim Szlemie. Miała też grać mecz pierwszej rundy w New Haven, ale spotkanie opóźniało się, bo padał deszcz

Polka zagra w US Open w Nowym Jorku z numerem 30, bowiem wyżej od niej sklasyfikowane w rankingu WTA, na podstawie którego jest dokonywane rozstawienie, Francuzka Amelie Mauresmo (nr 7) i Chinka Na Li (21) zrezygnowały z występu z powodu kontuzji.

Rozstawienie oznacza, że Radwańska w dwóch pierwszych rundach nie trafi na zawodniczki z pierwszej trzydziestki na świecie i teoretycznie będzie miała otwartą drogę do trzeciej rundy. Żadna Polka przed nią nie była rozstawiona w Wielkim Szlemie, czyli w czterech największych turniejach tenisowych (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open).

We wtorek 18-letnia Polka miała grać w pierwszej rundzie turnieju w New Haven (pula nagród 600 tys. dol.) z Japonką Ai Sugiyamą. Do godzin wieczornych spotkanie jeszcze się jednak nie rozpoczęło, bo padał deszcz. W przypadku zwycięstwa na Radwańską w drugiej rundzie będzie czekała rozstawiona z jedynką Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.