Porażki Znicza i Polonii

W piątej kolejce punkty stracili główni faworyci: Arka Gdynia, Polonia Warszawa, Lechia Gdańsk, Wisła Płock, a także - pierwsze w sezonie - niespodziewany lider z Pruszkowa. Największą niespodzianką jest jednak porażka Polonii z Motorem Lublin.

Wyniki i tabela, strzelcy bramek, składy

"Czarne Koszule" uległy 0:2. Pierwszą bramkę straciły już w 1. min z rzutu karnego. Oba gole dla lublinian strzelił Paweł Tomczyk. To wychowanek Motoru, ale występował również długo w warszawskim i podwarszawskich klubach m.in. w rezerwach Polonii i Zniczu.

Po imponującym początku ligi i zwycięstwie 4:0 z Wisłą Płock wydawało się, że Polonia nie będzie mieć problemu przynajmniej z pokonywaniem drużyn z dużo niższymi budżetem i aspiracjami. Warszawski zespół stracił jednak punkty z innym beniaminkiem - w Jastrzębiu i męczył się u siebie z Łomżą i Odrą Opole. Pewnym wytłumaczeniem tego są kontuzje trzech czołowych napastników. Do Lublina nie pojechali Radosław Gilewicz, Jacek Kosmalski i Sebastian Olszar. Mimo że Polonia jest prowadzona przez byłego obrońcę Waldemara Fornalika, to zawodzi w niej przede wszystkim defensywa.

Motor odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pierwszy punkt zdobył Kmita Zabierzów. Niespodziewanie drużyna spod Krakowa zremisowała z Arką Gdynia. Zaskakujący był również remis beniaminków z Jastrzębia w Gdańsku z Lechią i Warty Poznań z Wisłą Płock.