Zidane ulubionym Francuzem

Rok po zakończeniu kariery Zinedine Zidane pozostaje najbardziej lubianym Francuzem. Na drugim miejscu jest inny sportowiec, były tenisista Yannick Noah.

Według sondażu dziennika "Le Journal du Dimanche" publikowanego dwa razy do roku 39 proc. Francuzów odpowiedziało, że to właśnie Zidane'a "lubią najbardziej". Były pomocnik reprezentacji, mistrz i wicemistrz świata oraz mistrz Europy był na czele tego plebiscytu również w 2003, 2004, w czerwcu i grudniu 2006 roku. Po zakończeniu kariery Zidane nie zniknął z mediów. Udziela się w akcjach charytatywnych, jest komentatorem w Canal+.

Noah karierę zakończył 11 lat temu, ale był potem kapitanem daviscupowej reprezentacji Francji. Znany jest również jako piosenkarz, wspierał kandydatkę na prezydenta Francji Ségolene Royal.

Na liście "Le Journal du Dimanche" pierwszy polityk - prezydent Nicolas Sarkozy - zajął dopiero 25. miejsce. Listę zamyka na 50. pozycji inna postać ze świata sportu - trener RC Lens, a przedtem wieloletni szkoleniowiec Auxerre Guy Roux.