Agnieszka Radwańska będzie rozstawiona w US Open

Z turnieju wycofała się Amelie Mauresmo, siódma tenisistka świata. Agnieszka Radwańska zostanie dzięki temu pierwszą Polką rozstawioną w Wielkim Szlemie

Turniej w Nowym Jorku zaczyna się w poniedziałek 27 sierpnia. W przyszłym tygodniu 32 najwyżej notowane zawodniczki zostaną rozstawione i w pierwszych dwóch rundach nie wpadną na mocne rywalki.

Rozstawienie będzie dokonane na podstawie rankingu z najbliższego poniedziałku. Radwańska jest teraz 33. i raczej już nie awansuje (nie gra w tym tygodniu w żadnym turnieju), ale też nie spadnie, bo zawodniczki plasujące się za nią mają spore straty.

Utrzymanie pozycji przy jednoczesnym wycofaniu się Francuzki Mauresmo, która za powód rezygnacji podała kontuzje i kłopoty z motywacją, oznaczają, że Radwańska będzie pierwszą Polką rozstawioną w Wielkim Szlemie. Magdalena Grzybowska, która w 1998 r. była nawet 30. na świecie (polski rekord w kobiecym tenisie), miała pecha, bo w jej czasach rozstawiana była tylko najlepsza szesnastka.

Radwańska jest w USA już od kilkunastu dni. W poniedziałek zagra w New Haven (pula nagród 600 tys. dol.) ostatni turniej przed US Open. Jej młodsza siostra Urszula w Nowym Jorku wystąpi w turnieju juniorskim. Na razie gra w małej imprezie w Bronksie (pula nagród 50 tys. dol.), gdzie doszła już do drugiej rundy. Do tej samej fazy awansowała Marta Domachowska.