Maksymiuk: Możemy poprzeć kandydata PO na premiera

- Jeśli nie dojdzie do powołania komisji śledczej ds. akcji CBA, to zrobimy wszystko, by do wcześniejszych wyborów nie doszło - powiedział na konferencji prasowej wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk. Partia zamierza złożyć w Sejmie odpowiedni wniosek w tej sprawie. Maksymiuk mówił też, że jeśli PO wysunie swojego kandydata na premiera, to jego partia postara się wycofać kandydaturę Janusza Kaczmarka na to stanowisko.

- Nie chcemy, by kampania wyborcza odbywała się pod dyktando tajnych służb. Ona ma się odbywac pod dyktando konstytucji i ustaw. Zależy nam na uporządkowaniu sytuacji politycznej i odebraniu władzy PiS-owi - powiedziałMaksymiuk. Działania CBA w resorcie rolnictwa nazwał "intrygą mającą na celu usunięcie przeciwnika politycznego".

- Złożymy konstuktywne wotum nieufności, wysuwając kandydaturę Janusza Kaczmarka na nowego szefa rządu - powiedział Maksymiuk. Przyznał jednak, że jeśli podobne wotum zgłosi Platforma Obywatelska, to "Samoobrona zrobi wszystko, by wycofać kandydaturę Kaczmarka". - Ale tylko wtedy, jeśli kandydat PO nas usatysfakcjonuje - podkreślił Maksymiuk.