Zakaz pokazywania zdjęć operacji A. N. Smith

Nagranie dokumentujące operację powiększania piersi u zmarłej wiosną gwiazdy "Playboya" Anny Nicole Smith nie będą pokazywane - zdecydował w piątek sąd w Los Angeles. Zakaz pokazywania taśmy w mediach, jej powielania, dystrybucji i sprzedaży ma obowiązywać czasowo.

Sędzia Judge Mitchell L. Beckloff przychylił się do wniosku Howarda K. Sterna, prawnika Smith i jej męża, który obecnie zajmuje się sprawami dotyczącymi jej własności i testamentu.

Stern oskarżył też w sądzie Geralda Wayne'a Johnsona, chirurga plastycznego, który w 1994 operował Smith, że bez jej pozwolenia przekazał nagranie zabiegu sprzedawcy pamiątek z Los Angeles Thomasowi Riccio. Stern twierdzi też, że operacja została nagrana bez wiedzy i pozwolenia modelki.

Johnson w oświadczeniu wydanym w czerwcu twierdzi, że zawsze za zgodą pacjentów nagrywa operacje pod warunkiem, że do śmierci pacjenta zachowa taśmę tylko dla siebie. Podkreślał, że przekazał taśmę Ricco po śmierci gwiazdy.

Stern zwrócił się do sądu, obawiając się emisji nagrania w mediach.

Annna Nicole Smith zmarła w lutym z powodu przedawkowania leków. Miała 39 lat. Wiadomości o jej śmierci i spekulacje dotyczące powodu zgonu znalazły się w czołówkach amerykańskich mediów, podobnie jak doniesienia ws. ustalenia ojcostwa jej córki, która odziedziczy majątek Smith.