Kup sobie trawę ze Stadionu Śląskiego

Zarząd województwa chce sprzedać po kawałku murawę Stadionu Śląskiego. Pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny.

Murawa na Stadionie Śląskim ma już 25 lat. Dla wielu osób ma wartość sentymentalną. Odbywały się na niej ważne mecze piłkarskie i niezapomniane koncerty muzyczne. Wkrótce na stadionie pojawi się nowa murawa, ale starej nikt nie zamierza wyrzucać na śmietnik. - Mamy nadzieję, że znajdą się osoby, które chciałyby zatrzymać dla siebie kawałki murawy - mówi Krzysztof Krzemiński, rzecznik śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Marek Szczerbowski, dyrektor stadionu, uważa, że to świetny pomysł. - Sam chętnie kupiłbym sobie kawałek murawy ze względu na fantastyczny koncert U2 i mecze piłkarskie Polska - Portugalia, w którym wygraliśmy 2:1, oraz Polska - Belgia z 1985 r., kiedy był remis 0:0 - mówi.

Kawałki murawy ze stadionu będą pakowane do drewnianych skrzyneczek z pamiątkowym napisem. Akcji mają patronować znani polscy piłkarze.

Zarząd województwa nie wie jeszcze, kiedy i gdzie trawa będzie sprzedawana. - Wiemy na pewno, że pieniądze pójdą na szczytny cel. Na pewno zorganizujemy jakąś imprezę, w trakcie której odbędzie się licytacja. Być może będzie ich kilka. Na razie jest pomysł, a o szczegółach będziemy informować już wkrótce - obiecuje Krzemiński.