Maksymiuk: Lepper ma prawie stuprocentowe poparcie

- Premier Kaczyński sprzeniewierzył się umowie koalicyjnej i koalicję zerwał - powiedział Janusz Maksymiuk w TVN 24. Zdaniem Maksymiuka dzisiejsza Rada Krajowa Samoobrony wyciągnie z tego wnioski i podejmie decyzje o dalszym losie koalicji. Rada rozpoczęła się dziś o godz. 11..

- Nie jestem wróżem, nie wiem, jaką decyzje podejmie dziś Rada - powiedział Maksymiuk. - Moje stanowisko jest takie, żeby wyjść z koalicji - przyznał polityk Samoobrony. Potwierdził, że takie stanowisko będzie rekomendował dzisiejszej Radzie Krajowej partii. - Ja będę optował za tym, że dziękujemy za współpracę - dodał.

Pytany o obecność Andrzeja Leppera w Częstochowie odpowiedział, że odwiedza on często Jasną Górę. Według Maksymiuka Lepper oddziela sprawy osobiste od politycznych. - Pewnie miał dobre intencje dla bliskich i dla Polski - powiedział Maksymiuk. Polityk Samoobrony dodał, że nie ma informacji, że na Jasnej Górze mogło dojść do spotkania Leppera z Tadeuszem Rydzykiem i Romanem Giertychem.

Pytany o sposób podejmowania decyzji w partii Maksymiuk powiedział, że podejmuje je Andrzej Lepper po konsultacji z kierownictwem partii. - Nie próbuję być Lepperem. Nie byłoby to dobre dla partii - odpowiedział na pytanie, czy zastąpiłby Leppera na stanowisku przewodniczącego Samoobrony. - Lepper ma w partii prawie stuprocentowe poparcie - podkreślił.