Kevin Garnett w Boston Celtics

Jeden z najbardziej znanych i cenionych koszykarzy NBA Kevin Garnett przejdzie z Minnesota Timberwolves do Boston Celtics. Amerykańskie gazety pisząc o wymianie między klubami powołują się na anonimowe źródło w klubie z Bostonu.

Nie do końca jest jasne, co otrzyma Minnesota w zamian za swoją największą gwiazdę. Według jednym będzie to czterech graczy (Al Jefferson, Gerald Green, Theo Ratliff, Sebastian Telfair) i co najmniej jeden wybór w drafcie. Według innych pięciu zawodników (do wymienionej już czwórki dochodzi Ryan Gomes) i dwa wybory.

Niezależnie od tego fachowcy twierdzą, że Boston z Garnettem w składzie może wreszcie walczyć o odzyskanie dawnej świetności. 16-krotni mistrzowie NBA od 2003 r. nie mogą zakwalifikować się do play off. W ubiegłym sezonie mieli bilans 24 zwycięstwa - 58 porażek - drugi najgorszy w NBA.

Nabytek z Timberwolves będzie miał do pomocy rozgrywającego Paula Pierce'a i weterana Raya Allena. Żaden z tych trzech wielokrotnych uczestników meczów Gwiazd NBA nie ma na swoim koncie mistrzowskiego tytułu. Razem mogą go wreszcie zdobyć.

Garnett, który w 2004 r. został MVP sezonu zasadniczego, spędził w Minnesocie 12 lat. Jego średnie na mecz z ubiegłego sezonu to: 22,4 pkt. i 11,4 zbiórek.