Zarząd Bumaru uzupełniony

Mariusz Bukowiński, b. członek zarządu Elektrowni Kozienice, i Tomasz Szatkowski, b. szef sekretariatu wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, weszli do zarządu Bumaru. Rada nadzorcza spółki rozstrzygnęła wczoraj konkurs na stanowiska wiceprezesów.

Rada nadzorcza spółki rozstrzygnęła wczoraj konkurs na stanowiska wiceprezesów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że byli to jedyni kandydaci.

Bukowiński skończył SGH. Jest biegłym rewidentem. Zasiada w radzie nadzorczej Zakładów Chemicznych Nitro-Chem SA (spółka córka Bumaru) a także w radzie nadzorczej LOT Ground Services Sp. z o.o. (spółka zależna Grupy LOT). Szatkowski skończył prawo i studia podyplomowe z polityki obronnej w Department of War Studies King's College London. Doradzał w sprawach obronnych Klubowi Parlamentarnemu PiS. Był szefem sekretariatu wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Od 2005 r. doradzał ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych, później pracował jako doradca premiera ds. obronnych. Od czerwca do września 2006 r. był członkiem rady nadzorczej spółki Cenzin, natomiast od września 2006 do lipca 2007 r. przewodniczył radzie nadzorczej Bumaru.