Jedynka TVP chce odebrać Dwójce transmisje piłkarskie

Dyrektor TVP 1 Małgorzata Raczyńska zabiega o przeniesienie transmisji meczów piłkarskich z Dwójki do Jedynki - wynika z naszych informacji.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w Telewizji Polskiej odbyło się w tej sprawie już kilka spotkań. Małgorzata Raczyńska miała argumentować, że to Jedynka jest postrzegana jako antena narodowa, ona więc w ramach swojej misji powinna emitować np. mecze narodowej reprezentacji piłkarskiej.

Transmisje niełatwo pogodzić z regularnym układem ramówki, na co w przeszłości narzekał dyrektor Dwójki Wojciech Pawlak. Teraz jednak pytany, czy odda piłkę nożną Jedynce, odpowiada: - Nie mam takich planów.

Bo mimo niedogodności ramówkowych spotkania piłkarskie na wysokim poziomie mogą zgromadzić dużą widownię. Na przykład transmitowany 23 maja mecz Ligi Mistrzów Milan-Liverpool przyciągnął 4,3 mln widzów (dane AGB Nielsen Media Research) i w tygodniu 21-27 maja znalazł się w pierwszej dziesiątce telewizyjnych hitów. Spór o transmisje piłkarskie ma w najbliższym czasie rozstrzygnąć zarząd TVP.