Wojciech K. przewieziony z Poznania

Skazany za pedofilię, były dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego "Polskie Słowiki", został przeniesiony z Poznania do zakładu karnego w Wierzchowie Pomorskim - dowiedziało się Radio Merkury.

Pod koniec czerwca Wojciech K. stawił się w poznańskim areszcie po półrocznej przerwie w karze, udzielonej mu ze względu na zły stan zdrowia.

Kapitan Zbigniew Dolata z poznańskiego aresztu powiedział, że przeniesienie byłego dyrygenta było normalną procedurą. Nie miał na to wpływ stan zdrowia Wojciecha K. "Skazany stanął przed komisją penitencjarną, która uznała, że nadal ma odbywać karę w zakładzie zamkniętym dla skazanych po raz pierwszy. Jednocześnie zdecydowała o przeniesieniu Wojciecha K. Kapitan Dolata dodał, że poznański zakład jest przede wszystkim aresztem śledczym. Przebywają tam skazani, ale tylko tacy, którzy mają inne sprawy lub są na miejscu zatrudniani. Wojciech K. jeszcze przed przewiezieniem z Poznania złożył dwa wnioski w sądzie. Jeden o dalszą przerwę w karze, drugi o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia.

Przeniesienie byłego dyrygenta oznacza, że tymi wnioskami nie będzie się już zajmował poznański sąd - powiedział Radiu Merkury rzecznik sędzia Jarema Sawiński. Wszystkie zostaną przekazane Sądowi Okręgowemu w Koszalinie.Do tej pory Wojciech K. odsiedział trzy i pół roku więzienia z 6-cio-letniego wyroku za molestowanie nieletnich chórzystów.