Sparingi w Szkocji: Ronaldinho błyszczy, Chelsea przegrywa

Wicemistrzowie Anglii i Hiszpanii rozegrali w sobotę sparingi w Szkocji. Drużyna Chelsea przegrała z Glasgow Rangers, a Barcelona pokonała 3:1 Hearts.

Aby obejrzeć Ronaldinho i jego kolegów na stadionie Murrayfield w Edynburgu, gdzie zwykle odbywają się mecze reprezentacji Szkocji w rugby, zgromadziło się 57 857 widzów. Nigdy wcześniej Hearts nie oglądało tylu kibiców. Poprzedni rekord wynosił 53 396 i ustanowiony był w Pucharze Szkocji w meczu przeciwko Glasgow Rangers w 1932 r.

Ronaldinho nie zawiódł oczekiwań - strzelił dwa gole. Jednego dołoczył 18-letni Meksykanin - Govanni Dos Santos, któremu piłkę wyłożył Thierry Henry (wszedł w drugiej połowie).

Porażka Chelsea

W Szkocji sparing rozegrał także wicemistrz Anglii. Chelsea przegrało 0:2 z Glasgow Rangers. Oba gole padły w końcówce meczu. Pierwszego zdobył w 86. min Nacho Novo, a drugiego Filip Sebo trzy minuty później. Oba gole padły po strzałach z ok. 20 metrów.

Mecz - jak podkreślają komentatorzy - rozgrywany był jakby oba zespoły grały nie towarzysko tylko o jakieś specjalne trofeum. Nie brakowało ostrych starć.