Leszek Droździel nowym prezesem ARiMR

Leszek Droździel został nowym prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Premier Jarosław Kaczyński powołał go w miejsce odwołanego Janusza Osucha.

Leszek Droździel ma 51 lat, pracuje w ARiMR od stycznia 2006 roku. Początkowo był doradcą prezesa Agencji, a następnie dyrektorem Gabinetu Prezesa. Od 27 kwietnia ubiegłego roku był zastępcą prezesa ARiMR nadzorującym Pion Preferencyjnych Środków Krajowych i Wspólnej Polityki Rolnej oraz Departament Rybactwa.

Jak podał w komunikacie Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARiMR, Droździel ukończył studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Wcześniej uzyskał tytuł magistra zootechniki na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu ekonomiki i organizacji przemysłu mleczarskiego na Wydziale Technologii i Żywności Akademii Rolniczo -Technicznej w Olsztynie, a także studia podyplomowe w zakresie skarbowości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbył staże we Francji i w Niemczech.

W latach 1990-94 Droździel był wiceburmistrzem miasta i gminy Gryfice, a następnie przez pięć lat pracował w szczecińskiej administracji skarbowej. Od 2003 do 2005 roku był wiceburmistrzem miasta i gminy Choszczno.