Puszyste panie oburzone reklamą Media Markt

Wyślij słonia do Ustronia - zachęca nowa reklama Media Markt. Puszyste panie oburzone: - To narusza naszą godność

Na nowych billboardach zapraszających do robienia zakupów w Media Markt widać otyłą kobietę w średnim wieku ubraną w strój kąpielowy. Jest i hasło reklamowe: "Wyślij słonia do Ustronia, a sam pędź do Media Markt".

- Uważam, że to hasło upokarzające dla wielu ludzi, naruszające ich godność. Wiemy, że reklamy Media Markt mają szokować i zwracać uwagę, ale dlaczego właściciele tego hipermarketu zachowują się podle tylko wobec niektórych grup? Przecież teraz na każdym basenie dzieci będą wytykały co bardziej puszyste panie palcami i komentowały: "o, idzie słoń" - oburza się mieszkanka Sosnowca. Zapowiada, że będzie namawiała puszyste osoby do bojkotu sklepu. - Niech tam robią zakupy tylko anorektycy - mówi.

Daria Komędera z Bielska-Białej dodaje: - Mąż zataczał się ze śmiechu, gdy zobaczył tę reklamę, podobnie reagowały dzieci, a mnie zrobiło się przykro i prawie się popłakałam.

Wioletta Batóg, rzeczniczka prasowa Media Markt, zapewnia, że reklama nie powstała po to, żeby obrażać puszyste panie.

- Wręcz przeciwnie. Chcieliśmy przełamać stereotypy i pokazać na billboardach nie piękną modelkę o idealnych wymiarach, ale prawdziwych ludzi, jakich można spotkać na ulicy. Dlatego bohaterką wcześniejszej reklamy była starsza kobieta. Teraz jest to kobieta puszysta - mówi Batóg. Przypomina, że Media Markt przygotował też billboardy wysyłające "przecinka do Ciechocinka", które pokazują dla odmiany bardzo szczupłą kobietę. Batóg nie słyszała, by ktokolwiek miał do nich jakieś zastrzeżenia.

Puszyste panie pocieszają także górale z Ustronia. Mówią, że zdecydowanie wolą gościć u siebie słonie niż przecinki.

- Koścista babka, która nie ma na czym siedzieć? Niech takie sobie Ciechocinek zabiera - śmieje się Bogdan Cieślar z Ustronia. Zapewnia, że nikt z miejscowych nie będzie puszystych pań wytykał palcami. Jeśli już, to raczej górale obejrzą się za nimi z podziwem. Słonie pociesza też Jan Sztefek z zarządu Oddziału Górali Śląskich Związku Podhalan. Mówi, że reklamują na billboardach nie tylko zakupy w Media Markt, ale także miasto. - Bo latem ludzie myślą raczej o Ustroniu Morskim - mówi Sztefek. - Ta reklama zwraca uwagę, więc może ktoś choćby z ciekawości zobaczy, gdzie leży ten Ustroń, do którego wysyła się słonie - dodaje.