Ukazała się oficjalna biografia... misia Knuta

Najsłynniejszy miś polarny na świecie ma swoją oficjalną biografię. Na niemieckim rynku ukazała się długo zapowiadana książka o niedźwiadku Knucie z berlińskiego zoo.

Książka nosi tytuł "Knut - mały miś polarny", a napisał ją Amerykanin Craig Hatkoff razem ze swoimi dwiema córkami. Z dziecięcej perspektywy opowiadają oni o przyjaźni niedźwiadka z opiekunem z berlińskiego ogrodu zoologicznego Thomasem Dörfleinem.

Na 43 stronach można znaleźć wiele zdjęć popularnego misia. Książka, w zamierzeniu autora i dyrekcji zoo, ma bawiąc uczyć. Dlatego zawiera też informacje na temat naturalnego środowiska niedźwiedzi polarnych oraz zagrożenia, jakie niesie dla nich globalne ocieplenie.

- Wraz z publikacją zrobiliśmy kolejny krok milowy w propagowaniu marki Knut - ocenił Gerald Uhlich z zarządu berlińskiego zoo, które wizerunkiem misia firmuje maskotki, koszulki, płyty kompaktowe i filmy na dvd. Pierwszy nakład książki w wysokości 30 tys. egzemplarzy trafił do księgarń. Drugi - 15-tysięczny jest już w druku.

Według informacji berlińskiego zoo, niedźwiadek nadal cieszy się ogromną popularnością. Codziennie przychodzi go oglądać 10 tys. osób, choć Knut pokazuje się na wybiegu już bez swojego opiekuna, waży ponad 50 kg i coraz mniej przypomina pluszową zabawkę.