Błaszczykowski o Borussii: Dobrze wybrałem

- Nie wiem z kim rywalizuję o miejsce w kadrze Borussii Dortmund. I szczerze mówiąc nie bardzo mnie to interesuje - mówi "Dziennikowi" Jakub Błaszczykowski, który zbiera świetne recenzje po pierwszych sparingach niemieckiego klubu

W meczu z AS Romą polski skrzydłowy strzelił piękną bramkę, po kapitalnym rajdzie, kiedy minął trzech obrońców rywala. Po tym spotkaniu niemieckie gazety napisały "Rakieta Błaszczykowski".

Były piłkarz Wisły Kraków spokojnie podchodzi jednak do pochwał - Mówi się, że jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Dlatego poczekajmy do pierwszych spotkań o punkty. Wystarczy, że raz zagram gorzej i już nikt nie będzie dla mnie tak miły - podkreśla Błaszczykowski. - Nie da się jednak ukryć, że teraz jestem w dobrej formie.

Opowiadając o pierwszych tygodniach w Borussii, Błaszczykowski podkreśla, że aklimatyzacja przebiega znakomicie. Pomaga mu Ebi Smolarek. - Tłumaczy polecenia trenera Thomasa Dolla, pomaga zintegrować się z kolegami - opowiada Błaszczykowski, który intensywnie uczy się już jednak niemieckiego. Na razie mieszka w hotelu, ale niedługo przeprowadzi się do domu, który wynajmie mu klub.

Pytany o to, czy jest zadowolony, że trafił do Bundesligi, Polak odpowiada, że tak, choć jego marzeniem była gra w lidze hiszpańskiej. - Ale nie jest źle. Poziom ligi ciągle idzie w górę, wystarczy spojrzeć jakie gwiazdy sprowadził teraz Bayern Monachium - Luca Toni, czy Franck Ribery.