Danuta Huebner pomoże kieleckiemu lotnisku?

Czy Komisja Europejska poprze budowę lotniska w Obicach pod Kielcami ? Zabiegają o to władze miasta i regionu. Lobbing rozpoczęto od unijnej komisarz do spraw polityki regionalnej. Świętokrzyska delegacja spotkała się w Warszawie z Danutą Huebner .

Wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś powiedział w Radiu Kielce, że jest przekonany, iż droga do powstania lotniska jest coraz mniej kręta. Jego zdaniem delegacji udało się zmienić nieprzychylny dotąd stosunek Danuty Huebner do budowy.

Z kolei prezydent Kielc Wojciech Lubawski powiedział, że jednym z najważniejszych argumentów przedstawionych Danucie Huebner była przygotowana przez brytyjską firmę ekspertyza prognozy ruchu lotniczego. Wynika z niej, że inwestycja będzie opłacalna nie tylko dla regionu , ale i całego kraju.

Wojciech Lubawski dodał , że Danuta Huebner- która nigdy nie była w Kielcach - otrzymała zaproszenie do przyjazdu. Jeśli przyjedzie, to zrobimy wszystko , aby była zwolennikiem budowy lotniska w Obicach - stwierdził w Radiu Kielce prezydent.

Goście Radia Kielce przekonywali, że pozytywna opinia komisarz Danuty Huebner - jest ważnym elementem przed sierpniowym spotkaniem z unijnymi ekspertami. Będą oni decydowali o akceptacji Regionalnego Programu Operacyjnego w tym projektu lotniska.