Robert Kubica na lotnisku Bemowo

Miasteczko Formuły 1 - BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park - zawita do Polski. Od 17 do 19 sierpnia na warszawskim lotnisku Bemowo, będzie można zobaczyć bolidy F1 oraz spotkać członków BMW Sauber F1 Team, w tym Roberta Kubicę.

"Formuła 1 na wyciągnięcie ręki" - tak brzmi motto światowego tournee miasteczka. Specjalnym gościem będzie Robert Kubica. Spodziewani są również pozostali kierowcy zespołu jak również zawodnicy innych dziedzin motorsportu jeżdżący w barwach BMW.

Fani F1 będą mogli spróbować swoich sił w zmienianiu opon w bolidzie, przyjrzeć się poszczególnych komponentom pojazdów, zobaczyć, jak przebiega proces tankowania, a także odwiedzić boks zespołu BMW Sauber F1 oraz 14 zrekonstruowanych garaży pit lane'u.

W strefie "F1 Insider" przy 18 stanowiskach firmy Intel wyposażonych w specjalne laptopy i ekrany dotykowe, goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Formuły 1 i wypróbować bolid w wirtualnym tunelu aerodynamicznym.

Centralnym miejscem parku będzie 90-metrowy tor wyścigowy z dwiema pętlami zwrotnymi. To właśnie tam fani będą mogli oglądać z bliska spektakularne przejazdy bolidów zespołu BMW Sauber F1 i Formuły BMW.

W związku z wysokim poziomem hałasu wszystkie osoby odwiedzające park otrzymają przy wejściu zatyczki do uszu, a dzieci zostaną wyposażone w specjalne słuchawki ochronne. Każdy z gości dostanie również pamiątkową smycz z kartą wstępu do Pit Lane Parku. Wstęp wolny.