Heinze: Chcę do Liverpoolu!

Argentyński obrońca Manchesteru United Gabriel Heinze zagroził, że pozwie klub do sądu, jeśli trener Alex Ferguson nie pozwoli mu przejść do Liverpoolu. Trener "The Reds" Rafael Benitez zaoferował ostatnio za Argentyńczyka 6,8 mln funtów, ale "Czerwone Diabły" odrzuciły ofertę.

Wprawdzie Heinze nie ma w kontrakcie kwoty odstępnego, ale angielskich dziennikarzy zapewnił, że dostał od dyrektora sportowego MU Davida Gilla pisemne zapewnienie, iż będzie mógł odejść z klubu za 6 mln. Ferguson stwierdził jednak, że 29-letni Argentyńczyk na pewno nie odejdzie do drużyny rywala MU w walce o tytuł. - Zapewniam, że Liverpool nigdy nie dostanie Heinze. Nie sprzedamy go też ani do Chelsea, ani Arsenalu. Myślę, że to agent namieszał Gaby'emu w głowie. Prawda jest taka, że my nie musimy go sprzedawać ani rozmawiać na ten temat, i tak się właśnie dzieje - oświadczył Ferguson.

Liverpool to tradycyjny rywal Manchesteru United darzony przez kibiców "Czerwonych Diabłów" największą niechęcią. Triumfy nad "The Reds" cenią sobie bardziej niż np. nad lokalnym rywalem Manchesterem City czy Chelsea. Kluby od lat nie dokonują transferów między sobą. Po II wojnie światowej był tylko jeden taki przypadek - w 1962 roku z Old Trafford na Anfield Road trafił Phil Chisnall.