Bronowicki odjedzie z Legii Warszawa?

Obrońca reprezentacji Polski Grzegorz Bronowicki odejdzie z Legii Warszawa? "Dziennik" i "Fakt" podają, że 27-letni piłkarz ma propozycje z francuskiego Auxerre i serbskiej Crvenej Zvezdy Belgrad. Bronowicki miałby kosztować 1-1,5 mln euro.

Auxerre pilnie poszukuje obrońców, bo sprzedało do Tottenhamu Londyn Younesa Kaboula za 11 mln euro i Bakari Sagne do Arsenalu Londyn za 9 mln. Francuzi mają więc pieniądze i mogą kupić kolejnego Polaka po Ireneuszu Jeleniu.

Ale okazuje się, że Bronowicki jest bliżej Crvenej Zvezdy. - Jestem w stałym kontakcie z prezesem Dejanem Stojkoviciem - mówi "Dziennikowi" menedżer piłkarza Mariusz Piekarski. - W grudniu wejdzie w życie klauzula odstępnego w kontrakcie Bronowickiego z Legią, więc dla warszawskiego klubu jest to ostatnia okazja, aby na tym piłkarzu zarobić większe pieniądze.

- Transfer do Crvenej nie jest przesądzony, bo w ostatniej chwili pojawiła się dla Grześka inna, ciekawa opcja. Na ten temat nic jednak mówić nie mogę - dodaje Piekarski.

Gdyby Bronowicki odszedł z Legii, to byłby piątym piłkarzem, który opuścił ten klub w ostatnich miesiącach. Wcześniej odeszli Łukasz Fabiański (Arsenal), Dawid Janczyk (CSKA Moskwa), Piotr Włodarczyk (Zagłębie Lubin) i Łukasz Surma. Gdyby Legia za Bronowickiego dostała milion euro, to w sumie zarobiłaby na transferach 9 mln! Byłby to oczywiście rekord polskiej ligi.