PO chce odwołać ministra transportu za S8

Platforma Obywatelska zwróci się z wnioskiem o odwołanie ministra transportu Jerzego Polaczka.Zdaniem sieradzkiego posła Platformy, Cezarego Grabarczyka, drogowe mapy Polski publikowane przez ministerstwo transportu z przebiegiem drogi S-8 przez Bełchatów - zgodnie z planami Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad - są niezgodne z obowiązującym prawem, a za to odpowiada minister.

Poseł Grabarczyk uważa, że na mapach - zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem - powinien być zaznaczany tak zwany łódzki przebieg drogi. Na prace przygotowawcze tej trasy w budżecie zarezerwowano 10 milionów złotych. Przez urzędniczą samowolę te pieniądze są zablokowane - dodaje Cezary Grabarczyk.

Dzisiaj Minister transportu Jerzy Polaczek poinformował, że w ciągu kilku najbliższych tygodni Rada Ministrów ma przyjąć rządowy program budowy dróg na kolejne 8 lat. Zapewnił, że do 2015 roku ma powstać kilka tysięcy kilometrów dróg za 164 miliardy złotych. Według niego pieniędzy na program nie zabraknie. Polaczek nie zgadza się z opiniami jakoby do 2012 roku w Polsce zostało zrealizowanycyh tylko 60 procent inwestycji związanych z mistrzostwami w piłce nożnej.