Litewska prasa: "Tysiące Polaków dewastowało Wilno"

10 polskich bandytów po wczorajszych zamieszkach na stadionie w Wilnie przebywa w areszcie. Jak poinformował Polskie Radio nadkomisarz Antoni Mikulski dzisiaj sąd wymierzy im karę

Z powodu awantur wywołanych w przerwie przez polskich pseudokibiców przerwany został mecz drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Intertoto Vetra Wilno - Legia Warszawa.

Prasa Litewska zarzuca organizatorom wczorajszego meczu piłkarskiego błędy organizacyjne. Największy dziennik litewski "Lietuvos Rytas" relacje z wczorajszych zamieszek na stadionie zatytułował :"Tysiące Polaków dewastowało Wilno". Dziennik "Respublika" zauważa, że chuligani z Polski nie pozwolili zwyciężyć wileńskiej "Vetrze".

Media litewskie sporo zarzutów mają jednak także do policji i organizatorów meczu, którzy - ich zdaniem nie potrafili odpowiednio zapewnić bezpieczeństwa. Prasa informuje, że chuligańskie ekscesy zaczęły się na długo przed meczem, a policja nie reagowała. Dopiero gdy pseudokibice wtargnęli na boisko policja zdecydowała się użyć gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

Nadkomisarz Mikulski podkreśla jednak, że dzięki działaniom policji zamieszki wczoraj nie wyszły poza stadion. Poinformował, że porządku na stadionie pilnowało wczoraj 220 policjantów a nie 100 jak podają media litewskie.