- Czuję się zaszczycony faktem, że zostałem poproszony, aby zostać trenerem Manchester City - powiedział Eriksson na piątkowej konferencji prasowej. Szwed wraca do pracy po roku bezrobocia. Nie pracował bowiem jako trener od lipca 2006, gdy za porozumieniem stron rozstał się z reprezentacją Anglii.
- Przede mną ekscytujące wyzwanie i już zaczynam przygotowania do sezonu. Chcę, aby nasi wspaniali kibice byli dumni ze zespołu, który poprowadzę - dodał jeszcze bardziej pompatycznie Eriksson, który podpisał kontrakt na trzy lata. Będzie zarabiał 3 miliony funtów rocznie. Jego zadaniem będzie zbudowanie zespołu, który będzie liczył się w walce o mistrzostwo Anglii. Według prasowych spekulacji Thaskin przeznaczył 50 milionów funtów na pozyskanie nowych graczy.
Thaksin w Wielkiej Brytanii przebywa na wygnaniu po wojskowym puczu, który przejął rządy w Tajlandii we wrześniu 2006 r. W rodzinnym kraju były premier oskarżany jest o poważne przestępstwa finansowe.
Manchester City ostatni raz został mistrzem Anglii w 1968 roku. Od 1976 roku nie zdobył natomiast żadnego poważniejszego trofeum.
Eriksson, który był mocno krytykowany za niewykorzystywanie ogromnego potencjału reprezentacji Anglii, ma na koncie wiele sukcesów w klubowych rozgrywkach. W kolekcji ma 17 różnych trofeów. Między innymi: mistrzostwo i Puchar Szwecji (z IFK Goeteborg), mistrzostwo i Puchar Portugalii (z Benficą Lizbona) oraz mistrzostwo i Puchar Włoch (Lazio Rzym). Pod jego wodzą Lazio zdobyły Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar Europy.
Rozgrywki Premier League rozpoczynają się 11 sierpnia.
Thaksin będzie ósmym zagranicznym właścicielem klubu w Premier League. Inni to Rosjanie Roman Abramowicz (Chelsea) i Aleksander Gajdamak (Portsmouth), Amerykanie Malcolm Glazer (Manchester United), George Gillett jr i Tom Hicks (Liverpool), Randy Lerner (Aston Villa), Islandczyk Eggert Magnusson (West Ham) i Egipcjanin Mohamed al Fayed (Fulham).