Kielce: Poszukiwania 11-letniej Magdy

Magda Czechowska ostatni raz była widziana we wtorek około godziny 20.40 przed wejściem do tunelu kieleckiego dworca PKP. Nie wróciła do domu z zajęć jazdy konnej. Policja udostępniła nagranie wideo z kamery przemysłowej, która zarejestrowała przejście 11-latki. Wszystkie osoby, które rozpoznają się na filmie, proszone są o kontakt z policją.

Intensywne poszukiwania i wielka mobilizacja policji trwają od dwóch dni. Rozpoczęto je tuż po zgłoszeniu zaginięcia dziecka we wtorek. Policja użyła psów tropiących. Niestety padał deszcz, co niemal uniemożliwiło wytropienie przez zwierzęta śladu dziewczynki.

Policja przeszukała cały rejon wokół dworca oraz ulice prowadzące na osiedle Czarnów, gdzie mieszka Magda. Sprawdzano studzienki kanalizacyjne, piwnice i bajorka w rejonie zaginięcia. Przeszukano wszystkie drogi, którymi 11-latka mogła wracać do domu.

Policja dociera do obsługi pociągów, które po godzinie 20.40 odjeżdżały z kieleckiego dworca.

Miejsce, gdzie ostatnio widziano Magdę - zobacz wideo

Magda Czechowska ostatni raz była widziana we wtorek o godzinie 20.40 w pobliżu tunelu dworca kolejowego w Kielcach, co zarejestrowały kamery przemysłowe:

Matka Magdy powiedziała w TVN 24, że córkę miał przywieźć samochodem właściciel stadniny, do której dziewczynka uczęszczała na lekcje jazdy konnej. Była zdziwiona, kiedy dowiedziała się, że mężczyzna zostawił dziewczynkę w pobliżu dworca kolejowego zamiast przywieźć ją do domu.

Policja nie informuje o tym, czy mężczyzna został już przesłuchany.

Rysopis dziewczynki

Magda wygląda na ok. 14 - 15 lat. Ma 160 cm wzrostu, jest szczupła, waży - 48 kg.

W chwili zaginięcia była ubrana w ciemne niebieskie dżinsy, czarne adidasy i różową bluzkę.

Policja prosi wszystkich, którzy znają miejsce pobytu dziewczynki widzieli ją, lub rozpoznają siebie na filmie z kamery przemysłowej, o kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefon pod numerem 997.