Fernando Torres w Liverpoolu

Napastnik Atletico Madryt, Fernando Torres przejdzie za 40 milionów euro do Liverpoolu. To rekord transferowy tego lata.

Po nieudanych zeszłorocznych transferach menedżer Liverpoolu Rafa Benitez zdecydował się wydać ciężkie pieniądze na poważne wzmocnienia. Jednym z nich jest napastnik Atletico Madryt, Fernando Torres, o którego od kilku sezonów biła się cała piłkarska Europa. Rok temu władze Atletico odrzuciły wartą 25 milionów euro ofertę Manchesteru United, jednak Benitez zdecydował się wyłożyć o piętnaście milionów więcej. Na kontrakcie brakuje jeszcze podpisu Torresa, ale wszystkie szczegóły umowy zostały już uzgodnione.

W rozliczeniu do Madrytu przeniósł się hiszpański skrzydłowy Luis Garcia, który we wtorek został przedstawiony podczas oficjalnej prezentacji. Jednak Garcia kosztował tylko 4 miliony, co oznacza, że The Reds będą musieli dopłacić jeszcze 36 milionów euro. Jest to najwyższy transfer tego lata. Dotychczas najwięcej na jednego piłkarza wydał Bayern Monachium, który za Franka Ribery'ego zapłacił 26 milionów euro.