Robben jedną nogą w Realu Madryt. Chivu też

Holenderski skrzydłowy Chelsea Arjen Robben jest już jedną nogą w Realu Madryt - twierdzi hiszpański dziennik sportowy"AS". "Królewski" klub jest zaoferował londyńczykom 20 mln euro

Zielone światło dla Robbena - tak zatytułował spekulacje transferowe "AS". Wielki zwolennikiem Holendra jest prezydent Realu, Ramon Calderon, który obiecywał sprowadzenie tego piłkarza w trakcie kampanii wyborczej. Teraz miał stwierdzić: - Nasza drużyna tworzy już świetną orkiestrę. Potrzebujemy tylko dyrygenta. Według "AS" władze Realu już uzgodniły z ojcem i jednocześnie agentem 23-letniego zawodnika warunki jego kontraktu.

"The Blues" nie mają nic przeciwko odejściu Robbena, który w ubiegłym sezonie częściej leczył kontuzje albo siedział na ławce niż grał. To on też spudłował "jedenastkę" w serii rzutów karnych w półfinale Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Po za tym Chelsea znalazła już nowego piłkarza na lewe skrzydło - Florenta Maloudę, który chce opuścić Olympique Lyon.

"AS" dodaje, że Realowi najprawdopodobniej udało się sprzątnąć sprzed nosa swego arcyrywala - FC Barcelona - rumuńskiego obrońcę AS Roma Christiana Chivu. Wydawało się, że władze Barcy już się z nim dogadały, a Katalończycy zapłacą rzymianom 16 mln euro. "AS" cytuje jednak agenta Chivu, Victor Becali, który stwierdził: - Znajdzćcie mi piłkarza, który nie chciałby grać dla Realu Madryt. Naturalnie, że Chivu bardzo chce.

W Madrycie oczekuje się, że lada dzień zostanie też oficjalnie zaprezentowany nowy trener zespołu, Bernd Schuster, w przeszłości zawodnik Realu i Barcelony, który w zakończonym sezonie wprowadził Getafe do finału Pucharu Króla.