B. dyrektor poznańskich "Słowików" ponownie wnioskuje o zwolnienie z więzienia

Skazany za pedofilię były dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego "Polskie Słowiki" złożył wniosek o warunkowe, przedterminowe zwolnienie z więzienia. Dziś prośba Wojciecha K. dotarła do poznańskiego sądu. To kolejny wniosek skazanego. Wcześniej były dyrygent poprosił sąd o kolejną przerwę w karze.

W ubiegły wtorek skazany stawił się w poznańskim więzieniu po półrocznej przerwie w odbywaniu kary udzielonej mu przez sąd na czas leczenia onkologicznego. Oba złożone wnioski były dyrygent motywuje złym stanem zdrowia. Nim sędzia podejmie decyzję, Wojciecha K. muszą zbadać biegli. Niewykluczone, że już w tym tygodniu skazany zostanie przewieziony do zakładu medycyny sądowej. Jak powiedział sędzia Waldemar Bąk, pierwszy powinien zostać rozpatrzony wniosek o przedterminowe zwolnienie, niewykluczone jednak, że oba trafią na to samo posiedzenie.

Wojciech K. odsiedział do tej pory 3,5 roku z sześcioletniej kary za molestowanie nieletnich chórzystów. Po odbyciu połowy wyroku już dwukrotnie składał wniosek o przedterminowe zwolnienie, sąd jednak odrzucił je twierdząc, że cele kary nie zostały jeszcze osiągnięte.