Abp Głódź wzywa do chrześcijańskiego radykalizmu

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wezwał wiernych do chrześcijańskiego radykalizmu. Podczas uroczystej mszy świętej w Skarżysku-Kamiennej w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbyła się uroczystość pożegnania kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który dziś nawiedzi diecezję kielecką.

Arcybiskup porównał w kazaniu ów radykalizm chrześcijański z postawą Jezusa, przepędzającego przekupniów ze świątyni. Mówiąc o skutkach peregrynacji kopii jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej metropolita warszawsko-praski podkreślił jego rolę w umacnianiu rodziny, czyli kościoła domowego. To umacnianie i radykalizm chrześcijański mają być ratunkiem przed religijnym i moralnym zagubieniem Polaków.

Jak zaznaczył arcybiskup nowe kultury wdzierają się do Polski i są lansowane przez media , które jednocześnie ośmieszają to, co święte. "Obudź w nas radykalizm chrześcijański" -mówił.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele diecezji radomskiej otrzymali akty zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie, natomiast biskupi kieleccy symbolicznie przejęli kopię cudownego obrazu. Ideę nawiedzenia parafii przez Cudowny Obraz zapoczątkował Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński.