Prześwietlamy chomiki!

Żadna świętość nie jest dla mnie święta - mówi autor Chomiksów i kpi z ojca-dyrektora Rydzyka, wierzącego, że Bóg kazał mu kupić kolejnego Maybacha i wysłać Żydów na Madagaskar. Poznajcie człowieka, który braci Kaczyńskich do spółki z Romanem Giertychem przerobił na chomiki.

Skąd pomysł na komiks o przemiłych gryzoniach? Artur Kurasiński przyznał się, że nie działał sam i był inspirowany z góry. - Inspiracją był mój kolega [ciekawe], który kiedyś, po obejrzeniu jednego z pierwszych przemówień bodajże prezydenta, powiedział, że ta postać, pan Lech [bardzo ciekawe] przypomina mu chomika. Ja tylko podchwyciłem ten pomysł - wyjaśnia Kurasiński.

Tłumaczy, że wizja braci Kaczyńskich jako kaczek "jakoś specjalnie go nie zachwyciła". Od siebie możemy powiedzieć tylko, że chomiki też nie są zachwycone taki obrotem sytuacji.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl Kurasiński ujawnił również, że w niektórych miesiącach serwis chomiks.com odwiedzało 100 tysięcy internautów. Doszło już do tego, że przypadkowi przechodnie na pytanie, z czym kojarzą im się chomiki, odpowiadają, że "z tym serwisem chomiks.com". Wstrząsające - zobaczcie sami .

Wreszcie wyszło na jaw, kto mu za to zapłacił. - Współpraca z tygodnikiem "Nie" wynikła z bardzo prostego powodu. Był to tygodnik, który mi zapłacił, jako jedyny, i powiedział, że mam wolną rękę. To jest kwestia pieniędzy, moi drodzy - stwierdził Kurasiński w rozmowie z Gazeta.pl. Ale zaraz dodał, że eksperyment z Urbanem trwał tylko kilka miesięcy i był raczej nieudany. Natomiast sukcesem zakończyło się odpalenie generatora gryzoni , zasilanego przez rzeszę internautów.

Ewentualnych naśladowców ostrzegamy: z chomików wyżyć się nie da. - Pojawiały się informacje, że chomiki przynoszą dochód na poziomie pięciu, dziesięciu, czy dwudziestu tysięcy złotych. Kochani, nie wierzcie. To jest bujda, marketingowy bullshit! - mówi Kurasiński, a przy okazji chwali się ksiażką pełną chomików . - Bo w Polsce zarobić można tylko na seksie, przemocy i polityce, ale tej mainstreamowej - dodaje.

Chomiki w swoim naturalnym internetowym środowisku możecie obejrzeć na blogu Atura .