Axel Springer przejmuje "Przegląd Sportowy"

Axel Springer przejmie od Marquard Media Polska "Przegląd Sportowy" w zamian za tygodnik "Pani Domu" oraz miesięczniki "Olivia", "Cienie i Blaski" oraz "Sekrety Serca"

"Przegląd Sportowy", najstarszy i jeden z najpopularniejszych dzienników sportowych w Polsce. zostanie przejęty od szwajcarskiego wydawnictwa Marquard Media wraz z popularnymi tytułami Tempo i Skarb Kibica, a także czołowym sportowym portalem internetowym www.sports.pl - wynika porozumienia podpisanego między wydawnictwami.

Z danych PBI/Gemius z kwietnia 2007 roku wynika, że serwis sports.pl zajmuje - 11 miejsce na rynku serwisów sportowych z liczbą 128 tys. użytkowników.

Niemiecki koncern chce w zamian odstąpić Szwajcarom posiadany przez siebie segment prasy kobiecej. Dotychczasowy właściciel "PS" zostanie nowym wydawcą kilku czasopism kobiecych znajdujących się do tej pory w rękach Axel Springer m.in.: tygodnika "Pani Domu" oraz miesięczników "Olivia", "Cienie i Blaski" oraz "Sekrety Serca".

- To element realizacji naszej strategii rozwoju wydawnictwa wzmocnienie oferty internetowej o atrakcyjne treści sportowe. - powiedział Florian Fels, prezes zarządu Axel Springer Polska:

Zgodnie z prawem konkurencji transakcja zostanie zrealizowana po uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Niemieckie media nie podają szczegółów umowy ani terminu, w który miałaby ona wejść w życie. Axel Springer AG jest jednym z największych koncernów medialnych w Europie wydającym ponad 150 gazet i magazynów w około 30 państwach. W naszym kraju działa od 1994 roku jako Axel Springer Polska i jest właścicielem między innymi "Faktu", "Dziennika" i tygodnika "Newsweek Polska".