Armenia nie zagra z Azerbejdżanem

UEFA straciła cierpliwość i anulowała mecze Armenii z Azerbejdżanem w eliminacjach do Euro 2008. Polska, która gra z nimi w grupie, nic na tym nie zyskuje.

Armenia i Azerbejdżan od miesięcy nie mogły ustalić, gdzie i kiedy odbędą się ich wrześniowe mecze w grupie A. Oba państwa nie utrzymują stosunków dyplomatycznych, bo spierają się o Górny Karabach, w latach 90. toczyły ze sobą wojnę. Ostatnia wersja była taka, że Ormianie zgadzali się na mecz wyjazdowy, ale Azerowie nie godzili się ich przyjąć i proponowali teren neutralny.

UEFA straciła cierpliwość i zdecydowała, że meczów nie będzie w ogóle. Obie ekipy będą miały w tabeli dopisane po dwa mecze i zero punktów. Nie zmieni to nic w układzie tabeli.

Wracają baraże do MŚ

Osiem grup po sześć zespołów i jedna złożona z pięciu drużyn - taka będzie formuła eliminacji europejskich do mundialu w 2010 r. - zdecydowała UEFA w czasie mityngu w Heerenveen. Bezpośrednio awans zdobędą zwycięzcy grup. O pozostałe cztery miejsca w barażach będzie rywalizowało osiem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem.