Henry za 24 mln euro w Barcelonie

Thierry Henry przejdzie z Arsenalu do Barcelony za 24 mln euro. Informację podało radio Cadena Ser i gazeta ?El Mundo Deportivo:. - To ciągle nie potwierdzone - powiedział jeden z działaczy Barcelony.

Relacja Z Czuba, ze sprzedawania Henry'ego

Według agencji 31-letni Francuz podpisze kontrakt w najbliższych godzinach.

Henry występował w Arsenalu od 1999 roku, zdobywając w 364 meczach 226 goli. Dwukrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii i czterokrotnie puchar kraju.

Kontrakt wiązał Francuza z angielskim klubem do 2010 roku, ale po zakończeniu ostatniego sezonu, w którym Arsenal nie zdobył żadnego trofeum, a lidze był czwarty, pojawiły się spekulacje, że zechce zmienić klub. Nasiliły się po tym, jak Barcelona nie zdobyła mistrzostwa Hiszpanii i władze klubu zapowiedziały zmiany w składzie.

Henry był niezadowolony z faktu, że z funkcji wiceprezesa Arsenalu został odwołany David Dein, który sprowadził do Londynu jego i menedżera Arsene'a Wengera. W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje na temat odejścia do Barcelony także francuskiego szkoleniowca.

Przed Arsenalem Thierry Henry reprezentował barwy Juventusu Turyn i AS Monaco. We francuskiej drużynie narodowej wystąpił 91 razy, zdobywając 39 goli. W 1998 roku został mistrzem świata, a dwa lata później świętował mistrzostwo Europy. W 2003 i 2004 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie FIFA na najlepszego piłkarza świata.

Czy przyjście Henry'ego pomoże Barcelonie odzyskać tytuł?