Weekend gwiazd w Krakowie

Na stadionie Cracovii Polska Kadra Gwiazd rozegra międzynarodowy turniej z oldbojami Hiszpanii, Grecji i Niemiec. Na stadionie Wisły - FC Polska kontra Real Madryt.

Skład Polskiej Kadry Gwiazd: Krzysztof Adamczyk, Jacek Bednarz, Ryszard Czerwiec, Dariusz Dziekanowski, Marek Dziuba, Jan Furtok, Andrzej Iwan, Marek Jóźwiak, Marek Koniarek, Roman Kosecki, Marek Koźmiński, Dariusz Kubicki, Cezary Kucharski, Grzegorz Mielcarski, Marek Motyka, Leszek Pisz, Jan Pieszko, Jerzy Podbrożny, Waldemar Prusik, Wojciech Rudy, Maciej Szczęsny, Włodzimierz Smolarek (krótko, ale też grał w Legii), Ryszard Tarasiewicz, Stanisław Terlecki, Krzysztof Warzycha, Dariusz Wdowczyk, Kazimierz Węgrzyn, Roman Wójcicki, Władysław Żmuda i Jan Urban. Mieli być poprzednicy Urbana na stanowisku trenera Legii - Dariusz Wdowczyk i Jacek Zieliński, ale ich nie będzie. Pierwszy załatwia sprawy w Szkocji dotyczące objęcia funkcji dyrektora sportowego w FC Livingston. Drugi po przyjęciu posady trenera w Koronie Kielce nie ma czasu na przyjazd do Krakowa. W drużynach Niemiec, Grecji i Hiszpanii też nie zabraknie gwiazd. Półfinały w sobotę o godz. 18.15 i 19.30. Finał w niedzielę o godz. 14.40 na stadionie Cracovii (transmisja w TVP 3).

To nie jedyne tego typu przedsięwzięcie w ten weekend w Krakowie. W sobotę o godz. 16 - tyle, że na stadionie Wisły odbędzie się mecz pomiędzy FC Polska z byłymi piłkarzami Realu Madryt. W ekipie gości m.in. Emilio Butragueno i Carlos Alonso Gonzalez "Santillana". Dochód z meczu wesprze akcję "Knock Out Dystrofii - Ratujemy Życie" Stowarzyszenia Serdeczni i Ogólnopolskiego Centrum Dystrofii, niosącym pomoc dzieciom cierpiącym na dystrofię mięśniową.

W barwach polskiej drużyny awizowani są zawodnicy, których zapowiada także Polska Kadra Gwiazd jak Dziekanowski, Koźmiński i Jóxwiak. Poza nimi m.in. Tomasz Hajto, Tomasz Iwan, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Piotr Reiss, Piotr Świerczewski, Mirosław Szymkowiak oraz gościnnie francuscy piłkarze: Manuel Amoros, Bruno Bellone, Amara Simba, Marcel Dib i Patrice Loko.