Na Gnieźnieńskiej ciężarówka przesunęła wiadukt

W wyniku uderzenia samochodu ciężarowego w konstrukcja wiaduktu przesunięta został o około 15 cm. Sprawca, kierujący ciężarówką, odjechał z miejsca zdarzenia. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Poznań-Czerwonak-Wągrowiec!

Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem ciężarowym Iveco z naczepą jadąc z kierunku ulicy Głównej uderzył górną częścią przewożonego kontenera w wiadukt kolejowy nad ulicą Gnieźnieńską. Po uderzeniu kierujący nie mogąc przejechać w kierunku ulicy Bałtyckiej wycofał się pojazdem i zawracając powrócił w stronę ulicy Głównej. Policja ustala teraz, kto jest sprawcą wypadku. - Na szczęście świadkowie zdarzenia porobili zdjęcia telefonami komórkowymi, więc ustalenie jego tożsamości było formalnością - mówi Józef Klimczewski, szef poznańskiej drogówki. Kiedy policjanci zatrzymają kierowcę, czeka go niemiła niespodzianka. Mężczyzna nie tylko popełnił ciężkie wykroczenie drogowe - spowodował też bardzo wysokie straty, które będzie musiał zrekompensować.

W wyniku uderzenia konstrukcja wiaduktu przesunięta została o około 15 cm. Uszkodzone zostały także przyczółki, na których spoczywała cała konstrukcja. Natychmiast wstrzyno ruch pociągów na trasie Wągrowiec, Czerwonak Poznań. Pociągi mogą tędy nie jeździć nawet przez kilkanaście dni. Przez ten czas na trasie jeździć będą autobusy.