Wimbledon w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Ponad 200 godzin bezpośrednich relacji z wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu będą mogli zobaczyć od poniedziałku widzowie Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra.

Najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie, rozgrywany już po raz 121 na kortach trawiastych All England Club w Londynie, rozpocznie się w tym roku 25. czerwca, a finał zaplanowano na niedzielę 8. lipca. Od godziny 14 w poniedziałek relacje prowadzone będą równolegle w dwóch kanałach: Polsat Sport i Polsat Sport Extra. O godzinie 13 każdego dnia pokazywany będzie również magazyn ze skrótami z najciekawszych wydarzeń z dnia poprzedniego.

Wśród panów zdecydowanym faworytem jest czterokrotny triumfator tej imprezy Szwajcar Roger Federer. Również Bohdan Tomaszewski, komentator Wimbledonu w Polsat Sport i Polsat Sport Extra, typuje Federera na zwycięzcę. "Przeczuwam że zwycięży Szwajcar, a nie Amerykanin Andy Roddick - mówi Bohdan Tomaszewski. - Jeśli ma stać się za dość tradycji. Roddick wygrał poprzedzający Wimbledon królewski turniej The Queen's Club, a od lat trzydziestych zwycięzca Queen's Club przegrywa później na trawiastych kortach Wimbledonu. Tę przewrotną tradycję ustanowiła wspaniała polska tenisistka Jadwiga Jędrzejowska, która kilkukrotnie triumfowała w Londynie, lecz odpadła w wimbledońskim finale".

Wśród pań faworytek jest wiele, zaczynając od aktualnej rakiety numer jeden na świecie Justin Henin, obrończyni tytułu Amelie Mauresmo, wracającej po kontuzji Marii Szarapowej, a kończąc na zawsze groźnych siostrach Venus i Serenie Williams. Jeden z największych znawców tenisa w Polsce, Bohdan Tomaszewski, również stawia na Belgijkę Justin Henin, jednak z wielkim zainteresowaniem będzie śledził grę serbskich zawodniczek. Serbia - jak mówi stała się większą potęgą tenisową niż Ameryka i Australia.

Na Wimbledonie nie zabraknie polskich rakiet. Na razie pewna udziału w turnieju głównym jest Agnieszka Radwańska i nasza para deblowa Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg.

Polsat Sport pokazywać będzie wydarzenia z kortu centralnego, a Polsat Sport Extra - z kortu numer 1. Jeśli jednak zdarzy się tak, że nasi zawodnicy lub zawodniczki pojawią się na innym korcie, ich mecz będzie relacjonowany w kanale Polsat Sport.

Zespół komentatorski Polsat Sport tworzyć będą Bohdan Tomaszewski, Katarzyna Nowak, Tomasz Tomaszewski, Karol Stopa, Marcin Muras i Tomasz Lorek. Spodziewamy się wielkich emocji, gdyż - jak mówi Bohdan Tomaszewski - tenis to sport bardzo nieobliczalny, choć opiera się na bardzo precyzyjnym liczeniu punktów.