Paul Potts wygrał program "Britain's Got Talent"!

Nie mogło być inaczej. Paul Potts, genialny sprzedawca telefonów komórkowych, którego arie wzruszyły miliony ludzi na całym świecie, wygrał w finale telewizyjnego show "Britain's Got Talent". W nagrodę Potts wystąpi przed królową Elżbietą II. - Brak mi słów - powiedział po ogłoszeniu wyników.

Finałowa aria Paula Pottsa:

To kariera jak z bajki. Przed dwoma tygodniami Walijczyka Paula Pottsa nie znał nikt, teraz kochają go miliony widzów i internautów. Jurorzy programu, w tym słynny Simon Cowell, od początku nie mieli wątpliwości, że to on wygra występ przed królową. W finale zaśpiewał ponownie arię Nessun Dorma, którą brawurową wykonał w eliminacjach. Nagranie tamtego występu obiegło cały świat i stało się jednym z najczęściej oglądanych wideo w internecie.

- Nie mogę uwierzyć, że wygrałem - powiedział w studiu onieśmielony Potts. - Dziękuję, że we mnie wierzyliście - zwrócił się do widzów, których głosy zdecydowały o zwycięstwie. W sumie do telewizji ITV, która pokazywała program, przyszło w niedzielny wieczór około dwóch milionów głosów.

Co teraz? Jurorzy "Britain's Got Talent" są zgodni - Potts zrobi wielką karierę. - W przyszłym tygodniu będziesz w studiu i zaczniesz nagrywać swoją pierwszą płytę - zapewniał tuż po wygranej Simon Cowell.

Tak śpiewał Paul Potts w eliminacjach:

A tak w półfinale: