Jerzy Dudek w Realu Madryt?

To może być jeden z najbardziej sensacyjnych transferów w historii polskiego futbolu. Możliwe, że Jerzy Dudek będzie pierwszym polskim piłkarzem w... Realu Madryt. "Królewscy" chcą ściągnąć byłego bramkarza reprezentacji - pisze ?Fakt?.

Dudek od kilku tygodni prowadzi zaawansowane rozmowy transferowe. Nie zdradza, o jaki klub chodzi. Wiadomo tylko, że po pięciu latach występów opuszcza Liverpool. Niedawno na antenie lokalnej śląskiej telewizji zdradził, że od nowego sezonu będzie występować w Hiszpanii, do czego namówić go miała... żona Mirella.

- Być może mój transfer będzie większą bombą niż pamiętny występ w finale Ligi Mistrzów z AC Milan w 2005 roku - zapowiada polski bramkarz. Mówiło się o przejściu Polaka do Betisu Sewilla. Teraz jednak, jak dowiedział się "Fakt", w grę wchodzi inna, sensacyjna możliwość. Jeden z hiszpańskich menedżerów pracuje nad transferem Dudka do... Realu Madryt.

Królewscy mają wprawdzie w składzie jednego z najlepszych bramkarzy na świecie, Ikera Casillasa, potrzebują jednak na tej pozycji kolejnego zawodnika dużej klasy, bo w sezonie grają po kilkadziesiąt spotkań w lidze czy pucharach. 26-letni wychowanek klubu, Diego Lopez, gra bardzo rzadko i ma niewielkie doświadczenie w meczach o dużą stawkę. Sprawą transferu Dudka do Realu zajmuje się Felix Moneo Gil.

- Było zapytanie ze strony Realu Madryt - przyznaje agent byłego bramkarza Liverpoolu, Jan de Zeeuw. - Bardziej konkretne rozmowy prowadzimy jednak z innymi hiszpańskimi klubami, bo Jurek ma już zdecydowanie dość siedzenia na ławce rezerwowych. Sęk w tym, że w Primera Division jeszcze nie wszystko się rozstrzygnęło. Jedna z drużyn, od której mamy ofertę, walczy o pozostanie w lidze, inne o prawo gry w europejskich pucharach - dodał de Zeeuw.

Czy Jerzy Dudek poradziłby sobie w Realu?