Ekscesy na koncercie Lady Pank

Janusz Panasewicz, wokalista zespołu Lady Pank, trafił ze sceny 1,5-litrową butelką z wodą w oko kobiety, która chciała zrobić mu zdjęcie. Czeka go teraz proces przed sądem. W piątek Lady Pank ma zagrać na festiwalu opolskim

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę na koncercie w Pruszczu Gdańskim. Okazją było święto tego miasta.

- To była totalna porażka - relacjonuje jeden ze świadków. - Panasewicz miotał się po scenie jak pijany. Nie był w stanie zaśpiewać w całości chyba żadnego utworu. Ale to co zrobił jednej z fanek przechodzi ludzkie pojęcie. W czasie trzeciej piosenki cofnął się pod perkusję, podniósł butelkę z wodą i rzucił w ludzi robiących zdjęcia. Młoda kobieta upadła na ziemię. Widziałem ją później przy karetce z efektownym siniakiem. Na szczęście została trafiona dnem pojemnika, bo gdyby dostała zakrętką, to pewnie straciłaby oko. Poszkodowana zgłosiła się na policję i zrobiła obdukcję, a wokalista został przesłuchany przez funkcjonariuszy. Sprawa została przekazana prokuraturze.

- Januszowi P. grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do roku - informuje Teresa Rutkowska-Szmydyńska z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu. - Ale jeśli obrażenia spowodują, że poszkodowana otrzyma zwolnienie lekarskie na ponad siedem dni, to będzie groziło mu do pięciu lat więzienia. Za zachowanie Panasewicza zapłaci także jego impresario.

- Miasto będzie domagać się odszkodowania za niedopełnienie warunków umowy od firmy Impart, która zorganizowała koncert. Nasi prawnicy przygotowują już stosowne dokumenty, ale nie ustalono jeszcze kwoty roszczenia - mówi zastępca burmistrza Pruszcza Ryszard Świrski. Skandal z Pruszcza nie jest pierwszym, jaki wywołała grupa Lady Pank w ciągu ponad 20 lat swojej działalności. 1 czerwca 1986 roku cała Polska była zbulwersowana po tym, jak gitarzysta Jana Borysewicz obnażył się na scenie przed dziećmi, które bawiły się we Wrocławiu na koncercie z okazji dnia dziecka.

Wideo z koncertu, na którym doszło do skandalu (zajście ma miejsce w ostatnich sekundach filmu):

Jaką karę powinien ponieść piosenkarz?