Yoko Ono ujawniła ostatnie słowa Johna Lennona

Yoko Ono w pełnym emocji wywiadzie udzielonym BBC przytoczyła zdanie, które John Lennon wypowiedział tuż przed śmiercią w grudniu 1980 r.

- Zaproponowałam żebyśmy zjedli kolację na mieście, a John odpowiedział: "Nie, chodźmy do domu. Chcę zobaczyć Seana, zanim pójdzie spać". Nie był pewny, czy uda nam się wrócić na czas i bardzo się tym niepokoił - powiedziała żona artysty. Chwilę później, przed ich apartamentem w Nowym Jorku Lennon został zastrzelony przez Marka Chapmana.

Na pytanie, czy Lennon powiedział coś po postrzeleniu, Yoko Ono wyszeptała: "Nie".

Żona eks-Beatlesa występowała w jednej ze stacji radiowych BBC w popularnym programie "Desert Island Discs", w którym gwiazdy przedstawiają swoje ulubione piosenki. Wywiad wyemitowano wczoraj.

W rozmowie z dziennikarką Kirsty Young Ono ujawniła również, że gdy w 1975 r. okazało się, że jest w ciąży, pozwoliła Johnowi zadecydować, czy powinna urodzić dziecko.

- Pomyślałam, że to on powinien podjąć decyzję, czy będziemy je mieli, czy nie. Dopiero co wróciliśmy do siebie, a ja bardzo szybko zaszłam w ciążę. Nie wiedziałam, czy to właściwy moment. Nie chciałam obarczać go ciężarem, na który nie byłby gotowy - wyjaśniła Yoko.